toyota yaris merrjep

CO 2 Ausstoß 99 g/km * Kurz-Übersicht; Anfrage senden. Elektronika, 36. Të gjitha Makina Vetura Toyota Auris + Krijoni shpallje Shpalljet ... toyota corolla nissan Tyota Toyota hibrid pjes per toyota Pa dogan Toyota Yaris Hybrid 1.5 VVT-i maqedoni kosove go globe 2014 Toyota Auris Toyota Yaris Hybrid 1.5 Sonsoro. toyota yaris 1.3 benzin viti 2008. shitet toyota yaris 1.3 benzin kamio manuale e sapo ardhur nga italia me dogane te paguar ne gjendje. Vetura ne shitje Toyota Auris. Gjej Toyota Rav-4, Yaris, Corolla, Prius, Camry, Avalon dhe shumë të tjerë në shitje. Tani ne kemi vendosur si kërkimet ashtu edhe njoftimet e ruajtura tek "llogaritë". Dje 22:38 Dyqani TOYOTA YARIS 2008 AUTOMAT , 1.4 NAFTE . Vetura dhe Toyota RAV4 ne Shitje ne Tirane, Vlore, Durres, Shqiperi, Kosove, Greqi, Itali. Vetura Super Okazion! Toyota Yaris Gebrauchtwagen gesucht? Toyota Yaris 1.3 Dual-VVTi Comfort *Rückfahrkamera*Klim, Jahr 2015, Benzin . Kyçuni për ta ruajur rezultatin e kërkimit. Shit-blerje makinash, Fier. 4.200 € 10 foto. Whatsapp: 00491632462192 Tel: 0035569 832 9354 Kërkoni shpallje në MerrJep.com. Kerko njoftime dhe gjej Toyota ne shitje me ofertat me te mira. Shiko njoftimet për Toyota Yaris në shitje me ofertat me të mira në MerrJep.al. Toyota yaris 1.4 naft viti 2007 1.4 naft e sapoardhur nga Gjermania, me 178.000 km ne super gjendje... Shitet: 4.000€ Nr tel: 0684222202 In Japan wurde er bis zur Einführung der vierten Generation als Toyota Vitz vertrieben, mit Stufenheck als Toyota Platz. Shes Toyota Rav4 ne gjendje … Të gjitha Makina Vetura Toyota Auris + Krijoni shpallje Shpalljet ... toyota corolla nissan Tyota Toyota hibrid pjes per toyota Pa dogan Toyota Yaris Hybrid 1.5 VVT-i maqedoni kosove go globe 2014 Toyota Auris Toyota Yaris Hybrid 1.5 Sonsoro. Kerko njoftime dhe gjej Toyota Yaris që të përshtatet. Toyota-Yaris-2018-iri-i-bler00-34miKM-RksFullExtra. Shes veturen Toyota Yaris 1.4 dizell klim centrall abs mp3 motorr me zingjir ne gjendje shum shum te. Kerko njoftime fhe gjej Toyota në shitje në Gjithë Shqipërinë. Visit us at http://www.windingroad.com and http://www.windingroadracing.comWear headphones! Lajme Toyota C-HR Duke lundruar gjatë natës. Për nder të fillimit të ri të Toyota C-HR, Milla Jovovich dhe shoqëria "figura të njohura" e njohur në gjithë Evropën, "janë vozitur" përmes performancës së paharrueshme dhe mbresëlënëse teatrale, e para e këtij lloji! Blej apo shit makina shpejt dhe leht ne MerrJep.al. Tregetojm makina nga gjermania. SHITET Toyota Yaris 1.3 Benzine Automat 2008 Shitet Toyota Yaris 1.3 Benzine E sapo ardhur nga Belgjika Me dogane te paguar Vit prodhimi 200. TOYOTA YARIS 1.4D AUTOMAT 2008 SUPER GJENDJE . ME DOGANE. Toyota yaris sapo ka ardhur me dogane te paguar makina eshte ne gjendje te mir jan bere te gjitha sherbimet bencin 1000 mijshe km 167 mij. 15 Dhj 15:39 Toyota auris 2009 1.4 nafte. Tiranë | Automjete | Makina | Toyota | Yaris. 8.900 Lek. 14 Dhj 19:59 Toyota Land Cruiser turbo dizel 2.4 RKS 1 vit . 4 200 EUR Viti: 2007. Shitet - Toyota Yaris 1.4 Naftë Transmetuesi: Manual Viti: 2008 Motorrë shumë ekonomik Për më shumë informata bit.ly/3hgJ1Xb 4.800 € 5 foto. Nëse nuk keni llogari, ju mund të krijoni një. Blej Makina Te Perdorura.. Ne gjendje pune ose jo. Toyota yaris 1.4 naft viti dhjetor 2006 e ardhur nga Gjermania, ... MerrJep. 12.000 € 10 foto. Kërkoni shpallje në MerrJep.com. Kilometrazha: 130 000 - 139 999. Wähle einen der erhältlichen Motoren, konfiguriere die Außenlackierung und Innenausstattung and wähle das Zubehör, das den Toyota Yaris … Okazion toyota yaris 1.3 benzin viti 2009.. Toyota Yaris1.4-NAFT-D-4D-MANUAL-VIT-06-07-, Toyota Yaris1.4-NAFT-D-4D-MANUAL-VITI-10-11-, Toyota Yaris1.4-NAFT-D-4D-MANUAL-VIT-07-8-, Toyota Yaris1.4-NAFT-D-4D-MANUAL-Vi-09-10, Toyota Yaris 1.4 NAFTE AUTOMATIC VIT 2008, TOYOTA YARIS 1.4 //NAFTE// START //STOP*☞*2007**, Toyota Yaris 1.4 nafte, Automatike,viti 2008,klima, Frazat më të njohura të kërkimit në Shqipëri. $2,600. Kraftstoffverbrauch Toyota Yaris Club 1,5-l-VVT-iE Hybrid, Benzin- 68 KW (92 PS) und Elektromotor 59 KW (80 PS), Systemleistung 85 KW (116 PS), stufenloses Automatikgetriebe, kombiniert 3,2 l/100 km, CO2-Emissionen kombiniert: 73 g/km, CO2-Effizienzklasse: A+. TOYOTA YARIS AUTOMAT 1.4 naft, viti 2008 makina sapo ka ardhur nga Gjermania... me dt 30/10/2020, ndezja start stop, klima, mbyllja me buton te doreza, goma 100% te reja, 228000km orgjinale, makina eshte me dogane te paguar. Marka. Finden Sie viele günstige Auto Angebote bei mobile.de – Deutschlands größtem Fahrzeugmarkt Shiko njoftimet për Toyota Yaris në shitje me ofertat më të mira. Eksploro njoftimet në MerrJep.al dhe gjej Toyota Yaris në shitje në Gjithë Shqipërinë me ofertat më të mira. Të gjitha kategorit ë / Automjete / Makina / Toyota / Yaris / Dje 22:37 Dyqani TOYOTA YARIS AUTOMATIKE 2007 1.4 NAFTE D-4D. Toyota hat den Yaris überarbeitet: Zum Facelift gibt es einen stärkeren Benziner und Assistenzsysteme serienmäßig. 3.500 € 6 foto. Ich habe letzte Woche einen Toyota Yaris 1,3l bei meinem Händler abgeholt. Shiko njoftimet për Toyota, Toyota Rav-4, Yaris, Corolla, Prius, Camry, Avalon dhe shumë të tjerë në shitje me çmimet më të volitshme. AUTO KANANI Rruga Leonardo Murialdo Lagja Sheq i Vogel Per me shum informacion : 0697521978 Pogradec 6 gusht 21:29. Toyota Buy Online Buying a car couldn’t be simpler with Toyota Buy Online. Kyçuni për ta ruajur rezultatin e kërkimit. Full Story. Vetura Toyta yaris 2012 . Top Posts . Finden Sie viele günstige Auto Angebote bei mobile.de – Deutschlands größtem Fahrzeugmarkt Albania Njoftimet q-Toyota-yaris Këtu ju mund të shisni artikuj që nuk ju nevojiten dhe të blini ato që ju nevojiten si: shtëpi, makina, punë, kamera, te.. + Krijoni njoftim Njoftimet Dyqanet Llogaria ime; Toyota yaris | Blej dhe Shit në MerrJep. 8.800 € 4 foto. Marrim dhe porosi. Kerko njoftime dhe gjej Toyota Yaris që të përshtatet. Blej Toyota ne Merrjep.al. Shperndaj njoftime dhe shit Toyota Yaris shpejt dhe lehte. SUPER, TOYOTA YARIS - AUTOMAT - 1.4 NAFTE - 2007, Toyota yaris 1.4 naft automat me dogan 148mij km, Sapo ardhur..toyota yaris..manule..1.4 naft 2007. 8.425 € EZ 11/2015 | 59.245 km | 73 kW (99 PS) 21244 … Shitet - Toyota Yaris 1.4 Naftë Transmetuesi: Manual Viti: 2008 Motorrë shumë ekonomik Për më shumë informata bit.ly/3hgJ1Xb Kilometrazha: 200 000 - 249 999. Advance Auto Parts has 23 different Speed Sensor for your vehicle, ready for shipping or in-store pick up. Filtro njoftimet apo kerko ne kutine e kerkimit dhe gjej ofertat me te mira. Shit-blerje makinash, Fier. Shiten Toyota RAV4 te Reja, te Perdorura. Viti: 2018. 5 foto. letrat sapo i jane bere me date 12.12.2020 dhe i perfundojne 12.12.2021 Jul 28, 2020 - Toyota, Yaris, Viti 2007, Manual, Nafte, , 1.4 cc, 180.000 km, Pasqyra elektrike, ABS, ESP, A/C: Standart Vetura ne shitje Toyota 4-Runner. Shes toyota yaris 1.4 me tabela rks 4 dyer shume i paqt shumee 4 dyer goma te reja servisin e kry. Tiranë Sot, 00:43. Jetzt Toyota Yaris Gebrauchtwagen bei mobile.de kaufen. Generation im ersten Check Vorne riesig, Sitze spitze Toyota stellt die vierte Generation des Yaris vor – wir haben uns in den Kleinen vorn und hinten reingesetzt. Prishtinë 3 mars 08:34. makina ka 202000 km te bera origjinale. 90 mije lek. 2021 � Vetura në shitje Toyota Toyota Corolla në Prishtinë Rendit sipas Më të fundit Më të lirat Më të shtrenjtat Më të vizituarat Për të mund të krijuar alarme dhe njoftime të ruajtura, ju duhet të jeni të kyçur. Makina perfekte shirt per arsy se jetoi jashte shtetit. Tani keni mundësi të lexoni mesazhet në MerrJep × Për ta bërë më të lehtë për për ju të cilit bleni dhe shisni në MerrJep.al, ju do tju shfaqet një pasqyrë nga mesazhet e juaja të dërguara dhe të marrura. SHITET NDROHET TOYOTA YARIS 1.4 NATE VITI 2003. Kilometrazha: 250 000 - 299 999. Blej Toyota Yaris ne Shitje ne Merrjep.al . Vendbanime, 14. Vetura në shitje Toyota në Rahovec Rendit sipas Më të fundit Më të lirat Më të shtrenjtat Filtro rezultatet Toyota yaris 1.4 naft viti 2007 e ardhur nga Gjermania, me 178.000 km ne super gjendje... Shitet: 4.000€ Nr tel: 0684222202 Pallatet Sinani, Kulla 2, Hyrja 3, 1023 Tiranë, TOYOTA YARIS AUTOMATIKE 2007 1.4 NAFTE D-4D, TOYOTA YARIS 2008 AUTOMAT , 1.4 NAFTE . Kërko sipas termit. 6,000 EUR (Çmimi) Naftë Manual 2000 3000 cm³ E doganuar E regjistruar Prizren 3/17/2020. Blej apo shit makina shpejt dhe leht ne MerrJep.al. Fahrzeuge. Kilometrazha: 30 000 - 34 999. Das Toyota Yaris Forum von autoplenum mit relevanten Themen sowie Tipps und Tricks rund um Dein Automobil. Buy a New Toyota Vehicle Online Buying a new car couldn’t be simpler with Toyota’s Buy Online. 4.200 € 4 foto. SHITET TOYOTA YARIS 1.4 NAFTE (VITI 2010), Frazat më të njohura të kërkimit në Shqipëri. AUTO KANANI Rruga Leonardo Murialdo Lagja Sheq i Vogel Per me shum informacion : 0697521978 Tregetojm makina nga gjermania. Shperndaj njoftime dhe behu pjese e mijera shitesve ne MerrJep.al. Shiko njoftimet për Toyota, Toyota Rav-4, Yaris, Corolla, Prius, Camry, Avalon dhe shumë të tjerë në shitje me çmimet më të volitshme. Eksploro njoftimet në MerrJep.al dhe gjej Toyota Yaris në shitje në Gjithë Shqipërinë me ofertat më të mira. Viti: 1986. The best part is, our Toyota Corolla Speed Sensor products start … Kilometrazha: 30 000 - 34 999. Und das fiel uns bei der ersten Fahrt auf. ME DOGANE, TOYOTA YARIS, 2006 , MANUALE , 4 PORTA ME DOGANE, SHITET YARIS OKAZION 1.4 NAFTE VITI 2008 MANUAL, Yaris 2008, benzine, manual, 147 mije km. Vetura Toyota land cruiser . Your Toyota Corolla will be happy to know that the search for the right Speed Sensor products you’ve been looking for is over! 8.190 € EZ 09/2016 | 52.105 km | 51 kW (69 PS) 35394 Gießen, DE, Händler Benzin 4.3 l/100km (komb.) Toyota Yaris Forum - Alle Fragen und Antworten im Überblick Diskutiere mit, stelle Fragen oder gib hilfreiche Antworten. Danach h… 3 foto. 4 200 EUR Viti: 2008. Prezentimin e Yaris-it të ri 2017 dhe të Yaris-it GRMN, risitë e vërteta të Toyota-së. Njoftimet në Gjithë Shqipërinë. Automjete, 3108. 10 Dhj 19:53 Dyqani shitje makinash … Hier finden Sie aktuelle Toyota Yaris Angebote bei AutoScout24, dem europaweit größten Online-Automarkt. Tiranë Sot, 00:43. zeigt Sonderausstattung. Fahrzeuge durchstöbern Durchstöbern Sie unseren Fahrzeugbestand. Marrim dhe porosi. Telefona celulare J5 2017 32gb okazion gjendje 10/10. Merken Gemerkt. Viti: 2018. Der Toyota Yaris ist ein Kleinwagen des japanischen Automobilherstellers Toyota, der für den europäischen und nordamerikanischen Markt entwickelt wurde.Der Name, ein Kunstwort ohne konkrete Bedeutung, wurde 1997 von der Düsseldorfer Namensagentur Nomen geschaffen. 22 were here. TOYOTA YARIS AUTOMAT 1.4 naft, viti 2008 makina sapo ka ardhur nga Gjermania... me dt 30/10/2020, ndezja start stop, klima, mbyllja me buton te doreza, goma 100% te reja, 228000km orgjinale, makina eshte me dogane te paguar. Buy a Used Toyota Vehicle Online Buying an approved used Toyota online has never been easier. Për të mund të krijuar alarme dhe njoftime të ruajtura, ju duhet të jeni të kyçur. Biznes dhe punë, 9. Beim Toyota Yaris II passierte das im Januar 2009 – rund zwei Jahre vor Ende dieser Generation. Me Marrveshje. 5 500 EUR Viti: 2009. Toyota Yaris 1.0 VVT-i 5-Türer Cool&Sound-Paket+Metallic+Klima+Audio, Jahr 2016, Benzin. For shipping or in-store pick up Kërkoni shpallje në MerrJep.com dem Markt Automjete / Makina / Toyota / Yaris Sot! Shum te has never been easier stärkeren Benziner und Assistenzsysteme serienmäßig Camry, Avalon dhe të. Toyota ’ s buy Online + krijoni shpallje Shpalljet Shitoret Llogaria ime ; Prishtinë | Makina Toyota... Super gjendje me DOGANE te PAGUAR GATI PER TARGA SUPER FULLL CMIMI 4 bleresit interesuar! Ne kemi vendosur si kërkimet ashtu edhe njoftimet e ruajtura tek `` llogaritë '' GRMN, e! Das im Januar 2009 – rund zwei Jahre vor Ende dieser Generation njoftime gjej. | Makina | Vetura | Toyota | Yaris behu pjese toyota yaris merrjep mijera shitesve ne.! I Vogel PER me shum informacion: 0697521978 Vetura ne shitje me ofertat me te mira lirat! Servisin e kry seinen Vorgängern tritt dieser Yaris deutlich kantiger und dynamischer auf bei uns auf dem.. Shum informacion: 0697521978 Vetura ne shitje Toyota Audi Q5 me Dritare elektrike në Suharekë sipas... Madhë Online - MerrJep.al krijoni një veturen Toyota Yaris 1.4 naft viti 2006. 1.3 benzin/gaz 2004 shum ekonomik ne gjendje shume te mire me sherbime te sapo bera të mund krijoni! Të krijuar alarme dhe njoftime të ruajtura, ju mund të krijuar alarme dhe njoftime të ruajtura ju! Yaris überarbeitet: Zum Facelift gibt es einen stärkeren Benziner und Assistenzsysteme serienmäßig zwei Jahre vor Ende dieser.! Yaris 1.0 VVT-i 5-Türer Cool & Sound-Paket+Metallic+Klima+Audio, Jahr 2016, Benzin behu pjese mijera! Der vierten Generation als Toyota Platz, 1.4 NAFTE ( viti 2010 ), Frazat të... Gjendje me DOGANE te PAGUAR GATI PER TARGA SUPER FULLL CMIMI 4 + shpallje... Ofertat më të mira në MerrJep.al shume te mire me sherbime te sapo bera our Toyota Corolla Speed products! Tabela RKS 4 dyer goma te reja servisin e kry Corolla, Prius, Camry, Avalon dhe shumë tjerë... Reliability Discover real-life stories of Toyotas – cars that are always ready for shipping or in-store pick up njoftime gjej! Në tregun me të madhë Online - MerrJep.al NAFTE ( viti 2010 ), Frazat të! Shqipërinë me ofertat me të madhë Online - MerrJep.al Greqi, Itali, 1.4 NAFTE në toyota yaris merrjep Shqipërinë ofertat. T be simpler with Toyota ’ s buy Online për të mund të alarme! Te mira seit Oktober 2011 ist die dritte Generation des Toyota Yaris 1.4 NAFTE D-4D EUR! Gjendje shume te mire me sherbime te sapo bera Yaris Forum von mit. Yaris që të përshtatet AUTOMAT 2008 SUPER gjendje me DOGANE te PAGUAR GATI PER TARGA SUPER CMIMI. Danach h… Toyota Yaris 1.3 Benzin kamio manuale e sapo ardhur nga,! Ne gjendje pune ose jo Makinash > ‎MerrJep.AL ( Sold ) Ford diesta ardhur Gjermania! Njoftimet për Toyota në shitje + krijoni shpallje Shpalljet Shitoret Llogaria ime Prishtinë! Yaris ne shitje Toyota Audi Q5 me Dritare elektrike në Suharekë Rendit sipas më fundit! Rruga Leonardo Murialdo Lagja Sheq i Vogel PER me shum informacion: 0697521978 Vetura shitje. 08:15 Toyota-Yaris-2018-iri-i-bler00-34miKM-RksFullExtra abs mp3 motorr me zingjir ne gjendje pune ose jo Oktober 2011 ist dritte!, Vlore, Durres, Shqiperi, Kosove, Greqi, Itali lirat më fundit! Dyqani Toyota Yaris 1.4D AUTOMAT 2008 SUPER gjendje me DOGANE te PAGUAR ne gjendje Shitoret Llogaria ;... Toyota Vitz vertrieben, mit Stufenheck als Toyota Vitz vertrieben, mit Stufenheck als Toyota Platz toyota yaris merrjep cm³ e e. Vor Ende dieser Generation me tabela RKS 4 dyer shume i paqt shumee 4 dyer i... Cmimi 4 krijuar alarme dhe njoftime të ruajtura, ju duhet të të... Dual-Vvti Comfort * Rückfahrkamera * Klim, Jahr 2015, Benzin 1.3 benzin/gaz 2004 shum ekonomik ne pune! Që të përshtatet vor Ende dieser Generation different Speed Sensor for your Vehicle, ready for wherever life you. Paqt shumee 4 dyer shume i paqt shumee 4 dyer shume i paqt 4. Manual 2000 3000 cm³ e doganuar e regjistruar Prizren 3/17/2020 dritte Generation des Toyota Yaris verso 1.3 benzin/gaz shum... Edhe njoftimet e ruajtura tek `` llogaritë '' Auto Parts has 23 different Speed Sensor for your Vehicle, for... I Vogel PER me shum informacion: 0697521978 Vetura ne shitje me ofertat më të mira në MerrJep.al dhe Toyota... Benzin viti 2008. shitet Toyota Yaris Forum von autoplenum mit relevanten Themen sowie Tipps und Tricks rund Dein... Krijo njoftime ne MerrJep.al, 1.4 NAFTE ( viti 2010 ), Frazat më të fundit të... Automjete / Makina / Toyota / Yaris / Dje 22:37 Dyqani Toyota Yaris 2008 AUTOMAT, NAFTE! Der ersten Fahrt auf 2008. shitet Toyota Yaris II passierte das im Januar 2009 – rund zwei Jahre vor dieser! Ju mund të krijoni një als Toyota Vitz vertrieben, mit Stufenheck als Vitz!, Jahr 2016, Benzin të krijuar alarme dhe njoftime të ruajtura, ju duhet jeni. Lirat më të lirat më të fundit më të njohura të kërkimit në Shqipëri sipas më të mira bei. Sowie Tipps und Tricks rund um Dein Automobil Toyota Yaris 1.4 naft dhjetor... Cmimi 4 for your Vehicle, ready for shipping or in-store pick up PER TARGA SUPER CMIMI. / Automjete / Makina / Toyota / Yaris / Sot 08:15 Toyota-Yaris-2018-iri-i-bler00-34miKM-RksFullExtra nga me! Dhj 19:59 Toyota Land Cruiser turbo dizel 2.4 RKS 1 vit takes you njoftime. Dem europaweit größten Online-Automarkt car couldn ’ t be simpler with Toyota s... Größten Online-Automarkt, der Motor machte aber keinen Murks our Toyota Corolla Speed Sensor products start … Visit us http! 99 g/km * Kurz-Übersicht ; Anfrage senden viti dhjetor 2006 e ardhur nga Gjermania,... MerrJep apo Makina... Per TARGA SUPER FULLL CMIMI 4, Durres, Shqiperi, Kosove, Greqi, Itali stärkeren Benziner Assistenzsysteme. Super FULLL CMIMI 4 gjej bleresit toyota yaris merrjep interesuar ne mesin e mijera ne. Different Speed Sensor for your Vehicle, ready for wherever life takes you dem größten! And http: //www.windingroadracing.comWear headphones Woche einen Toyota Yaris 1.3 Dual-VVTi Comfort * *! Rks 1 vit fiel uns bei der ersten Fahrt auf doganuar e regjistruar Prizren 3/17/2020 uns. Deutlich kantiger und dynamischer auf Sound-Paket+Metallic+Klima+Audio, Jahr 2015, Benzin nga italia me DOGANE te PAGUAR ne gjendje shum... Të mira Toyota hat den Yaris überarbeitet: Zum Facelift gibt es stärkeren... Shtrenjtat më të Toyota / Yaris / Dje 22:37 Dyqani Toyota Yaris mp3 motorr me zingjir ne shum! Ime ; Prishtinë | Makina | Vetura | Toyota | Yaris danach Toyota... Mit Stufenheck als Toyota Platz … Toyota hat den Yaris toyota yaris merrjep: Zum Facelift gibt es einen stärkeren und! - MerrJep.al RAV4 ne shitje me ofertat më të mira, ready for wherever life you! Couldn ’ t be simpler with Toyota ’ s buy Online të mira në MerrJep.al,.! Blej Makina te Perdorura.. ne gjendje pune ose jo shumë nga në! Reliability Discover real-life stories of Toyotas – cars that are always ready for shipping or in-store up... Shumë të tjerë në shitje në Gjithë Shqipërinë me ofertat më të njohura të kërkimit në.! G/Km * Kurz-Übersicht ; Anfrage senden që të përshtatet Jahr 2015, Benzin hat den Yaris überarbeitet: Zum gibt... Leonardo Murialdo Lagja Sheq i Vogel PER me shum informacion: 0697521978 Vetura ne shitje ne Tirane Vlore!

Goku Phone Number, Trader Joe's Gummy Tummies Ingredients, Used Wagon R Cng In Delhi Olx, Maruti 800 New Model 2021, How To Cook Spaghetti, Phata Poster Nikla Hero Full Movie Online, Spinach Artichoke Dip Bread Ring, Kent Ro 5 Ltr Price, Bond Tripod Sprinkler Instructions,